povinné ručení levně

Pojištění auta do zahraničí

Vyrážíte do zahraničí a jako dopravní prostředek jste si zvolili vaše auto. Ať už jedete na dovolenou, na pracovní cestu nebo z jiného důvodu, rozhodně byste neměli podceňovat pojištění auta do zahraničí.

Bez pojištění vám hrozí velká rizika, ať už tím, že mimo Českou republiku způsobíte někomu škody na majetku, nebo někoho zraníte. Za nepojištěné auto můžete dostat také pokutu, a proto si raději pojistnou smlouvu sjednejte ještě předtím, než vyrazíte na cestu. Jaké pojištění si ovšem do zahraničí zvolit?

Povinné ručení do zahraničí

První variantou, kterou jistě každý z řidičů zná je zákonné pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, které je známé spíše pod pojmem povinné ručení.

Toto pojištění vás ochrání právě před zmíněným případem, kdy způsobíte vlastním přičiněním škody na cizím majetku nebo zdraví. Výdaje, které tímto vzniknou, pak za vás uhradí pojišťovna.

Havarijní pojištění do zahraničí

Druhým typem pojištění auta je havarijní pojištění. Toto pojištění může být složeno z dalších menších připojištění, ovšem základní princip spočívá v tom, že vás chrání v případě, že vaším zaviněním vzniknou škody na vašem vozidle. K havarijnímu pojištění se lze často připojistit například proti krádeži, vandalismu nebo živelným pohromám.

Oba druhy pojištění lze v zahraničí doložit Zelenou kartou. Tu získáte už povinným ručením, takže by ji měla většina řidičů mít u sebe, aniž by vycestovala z naší republiky. Jedná se totiž o mezinárodní doklad, který platí takřka ve všech státech Evropy.

Cena těchto pojištění nelze přesně určit, protože se odvíjejí od toho, jaký typ auta máte, jak dobrý řidič jste a podle několika dalších faktorů. Pokud vás zajímá, kolik zhruba za povinné ručení nebo havarijní pojištění zaplatíte, zjistěte si ceny online porovnáním.

Srovnání cen

Tento záznam byl zaslán Pojištění motorových vozidel, Porovnání cen povinného ručení a označen , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.