povinné ručení levně

Pojištění obytných aut

Patříte mezi ty, kdo rádi cestují a zařizují si dovolenou sami? Pak právě pro vás by mohlo být vhodné cestování s obytnými auty, které vám zajistí potřebné soukromí a dostatek prostoru pro kratší bydlení.

Obytná auta umožňují opravdu svobodné rozhodování, díky nim nebudete závislý na ničem, ať už jde o ubytování či dopravu. Jako u všech motorových vozidel, tak i u obytných aut ovšem platí jedno pravidlo a to se týká povinného ručení.

Povinné ručení je totiž vyžadováno našimi zákony z jednoho prostého důvodu. Pokud byste vyrazili na dovolenou či na výlet ve svém obytném autě a během cesty způsobily někomu škody ať už na zdraví nebo na majetku, museli byste je zaplatit ze svého. Díky povinnému ručení to však není potřeba, protože pojišťovna škody zaplatí za vás.

Samozřejmě ovšem musíte pojišťovně pravidelně platit poplatky za povinné ručení, které jsou v nemalé sumě. Výdaje na vaše obytné vozidlo tak ještě o něco narostou.

Kromě zákonného pojištění vašeho obytného vozu, které si musíte sjednat povinně lze také využít havarijního pojištění, které vás bude chránit před škodami, které vzniknou vaší vlastní vinou.

Abyste si však mohli určit, zda se vám toto pojištění vyplatí, je potřeba vědět, kolik budete za havarijní pojištění platit.

To se naštěstí dnes dá zjistit celkem snadno a přesně. Na internetu totiž existují nástroje, speciální srovnávače, které dokáží podle vložených informací vypočítat cenu jak za povinné ručení, tak za havarijní pojištění.

Zajímá vás ovšem, jaká parametry musíte do výpočtu zadat? Není jich mnoho a příliš se neliší od parametrů klasického vozidla.

Jednou z hlavních změn je to, že u porovnání pojištění pro obytné auto nezáleží na tom, jaký objem motoru. Důležitý je především výkon auta, jeho hmotnost, rok výroby a model vozu. K výpočtu je potřeba také uvést několik údajů týkajících majitele. Důležité je především to, zde hrozí riziko, že by majitel se svým obytným autem naboural.

Srovnání cen

Tento záznam byl zaslán Nejlevnější pojištění vozidel, Povinné ručení ceník a označen , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.