povinné ručení levně

Výpočet povinného ručení

Jeden z výdajů, který většinou musíme povinně platit, jsou sazby za povinné ručení, které je nutné uhradit buď ročně, nebo čtvrtletně. Nejedná se o žádné zanedbatelné částky, především v případě, když vlastníte automobil s velkým objemem nebo výkonem. Možná, že ovšem můžete částku, kterou za povinné ručení platíte snížit. Jak je to možné?

Díky moderním službám je dnes snazší všechno. Na internetu je dnes dostupná jedna služba, která vám usnadní výpočet povinného ručení a díky které zjistíte, zda nemůžete na tomto typu pojištění ušetřit.

Jedná se o online porovnání nabídek jednotlivých pojišťoven, které funguje díky přesným údajům, které do této služby zadáte.

Díky tomu, že má tento nástroj přesné informace nejen o vozidle, které chcete pojistit, ale také o vás, dokáže udělat výpočet povinného ručení přesně a to i se slevami za období bez způsobené nehody. Jak tento výpočet funguje?

Ceny povinného ručení se počítají z několika faktorů. Ne každá pojišťovna však přiřazuje stejným faktorům stejnou váhu, to ovšem dokáže nástroj vzít v úvahu.

Důležité jsou pro pojišťovny především údaje týkající se výkonu a objemu motoru vašeho vozidla. Dále mezi podstatné parametry patří například:

  • Rok výroby
  • Značka a tip vozu
  • Způsob provozu vozidla
  • Počet způsobených nehod

Pojišťovna však dává určitou váhu také například tomu, jaký je věk řidiče, jak dlouho už je řidičem případně kde se svým vozidlem jezdí. Díky tomu dokáže zhruba určit rizikovost daného pojištění, což má přímý vliv na výslednou cenu, kterou za povinné ručení zaplatíte.

Díky výpočtu povinného ručení tak zjistíte, za jakou cenu by vám každá z pojišťoven nabídla pojištění pro vaše vozidla a můžete si tak vybrat tu pojišťovnu, jejíž služby vám vyhovují nejvíce.

Srovnání cen

Tento záznam byl zaslán Pojištění automobilu srovnání, Porovnání cen povinného ručení a označen , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.