povinné ručení levně

Zrušení povinného ručení vzor

Zákonné pojištění vozu neboli povinné ručení je zřejmě jedním z nejvyužívanějších pojištění. Jak jeho název napovídá, jedná se totiž o pojištění, které musíme mít dle zákona sjednané povinně. Proč tomu tak je?

Abychom mohli pochopit důvody, proč se jedná o pojištění povinné, je potřeba pochopit, na jakém principu funguje jeho ochrana. Povinné ručení vás totiž chrání v případě, když během jízdy se svým vozem způsobíte nehodu a vzniknou tak chyby na cizím majetku či zdraví. Abyste nemuseli tyto škody platit z vlastní kapsy, máte povinné ručení. Pojišťovna, u které si jej zřídíte, pak za vás všechny výdaje uhradí.

Pojišťoven, u kterých si můžete zákonné pojištění vozidla sjednat je u nás několik. Některé z nich jsou dražší, jiné levnější. U povinného ručení se ovšem nevyplatí dívat pouze na cenu, ale také na služby, které k pojištění získáte.

Pokud si pořádně prohlédnete, jaké vlastnosti má vaše povinné ručení, možná se rozhodnete, že by pro vás bylo výhodnější změnit pojišťovnu. Zrušení povinného ručení zní ovšem jako nepříjemný administrativní úkon, do kterého se vám určitě nebude chtít. Rozmyslete se ovšem dobře, protože změnou pojišťovny můžete ušetřit spoustu peněz.

Povinné ručení si můžete zrušit během celého roku kromě určitého období. Každý rok existuje období 6 týdnů, kdy nelze povinné ručení zrušit. Toto období končí dnem, kdy uplyne vaše pojistné období.

Jestliže například vaše pojistka „končí“ 31. prosince, musíte výpověď pojistné smlouvy doručit vaší pojišťovně nejpozději šest týdnů před tímto datem.

Vzory, které se vám budou hodit ke zrušení povinného ručení, najdete na internetu. Jsou dostupné zdarma, stačí si je pouze stáhnout a vyplnit do nich vaše konkrétní údaje.

Srovnání cen

Tento záznam byl zaslán Pojištění motorových vozidel, Porovnání cen povinného ručení a označen , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.